top of page

רוצה להתנדב כמטפל?

עמותת ידי אור מזמינה מטפלים לתרום לקהילה. נקבל בתודה מטפלים מכל תחומי הרפואה המשלימה, מלווים רוחניים ומטפלים רגשיים. יתקבלו מטפלים בעלי תעודות הסמכה ממוסדות מוכרים, מכל רחבי הארץ לרבות מישובי המגזר הערבי.

ההתנדבות בידי אור מספקת למטפל התנסות מעשירה מקצועית ומתגמלת רגשית, בנוסף לתמורה סמלית של 50 ש"ח לכל טיפול. ההתנדבות מלווה ביעוץ מקצועי וכוללת השתלמויות למטפלים להעשרת ארגז הכלים. עבור מטופלים רבים, הטיפולים שלנו הינם נקודת האור היחידה בשבוע של התמודדות עם חולי ומוגבלות, שעה של חסד ושל נתינה אמיתית ומשמעותית 

 

איך ההתנדבות עובדת?

אנו מלווים חולים במחלות ממושכות ומורכבות, כסרטן וניוון שרירים. אנו רואים חשיבות רבה לקשר טיפולי מתמשך, במסגרתו מטפל קבוע פוגש את המטופל מדי שבוע ומעניק לו טיפול, הקשבה והתיחסות אישית. פעמים רבות נרקמים קשרים משמעותיים ומרגשים בין המטפל והמטופל, שהם תוצר של ליווי מתמשך בתהליך התמודדות עם המחלה.

 

המשכיות הטיפול משמעותית לרווחת המטופל לא פחות מהטיפול עצמו, לכן אנו מבקשים מהמטפלים לקיים את הקשר הטיפולי ששה חודשים לפחות, במידת האפשר. הטיפולים ניתנים למטופל אחת לשבוע. מטופל מוגבל ניידות יקבל את הטיפולים בביתו, באיזור אליו נוח למטפל להגיע. מטופל נייד יגיע לקליניקת המטפל. הטיפול נמשך שעה טיפולית, שהיא 45-60 דקות. המטפל מתוגמל ב50 ₪ על כל טיפול.

 

מטפל המעוניין להתנדב, יקבל שיחת היכרות טלפונית עם מנהלת תחום המטפלים בעמותה. בשיחה נבקש פרטים אישיים וצילומי תעודות הסמכה של המטפל, ונתאם ציפיות בנוגע להתנדבות. כאשר יפנה אלינו המטופל המתאים, ניצור קשר עם המטפל ונציע לו לטפל בו. כן ניתן רקע על מצבו הרפואי, התפקודי והמשפחתי של המטופל, והדרכה על המחלה במידת הצורך. לאחר המפגש הראשון נרצה לשמוע איך היתה ההתנסות עבור המטפל. במהלך הקשר הטיפולי נשמור על קשר עם המטפל וניתן מענה לצרכים ולקשיים העשויים להתעורר.

רוצה לתרום מכשרונך בתחומים נוספים?

עמותת ידי אור תשמח לקבל מתנדבים למטה העמותה ולפעילויות לרווחת החולים בכל הארץ. מתנדבי המטה שלנו הם נכסים יקרי ערך העובדים מאחורי הקלעים ומסייעים לנו להרחיב את הפעילות ולהגיע לעוד חולים.
כיום, אנו מחפשים מתנדבים בעלי כישורים בתחומים הבאים (אך נשמח להצעות להתנדבות בכל תחום):

 1. שיווק ויחסי ציבור

 2. גיוס מטפלים חדשים

 3. הפקת אירועים למטפלים

 4. גיוס משאבים

לאחר מילוי הטופס, ניצור איתך קשר ונחשוב ביחד על ההתנדבות המתאימה ביותר עבורך

תודה! ניצור עמך קשר בקרוב

שאלות ותשובות למתנדבים פעילים

 1. שאלה: אני מבקש להתיעץ לגבי המטופל שלי, מה האפשרויות?
  תשובה: ניתן להעלות פוסט בקבוצה לצורך שיתוף או התיעצות עם מטפלים נוספים בנושאי ההתנדבות. כן ניתן לקבל שיחת תמיכה ויעוץ עם צוות העמותה. לתיאום שיחה מלא את פרטייך בטופס "צור קשר" מתחת לפסקה זו

 2. שאלה: אני מטפל חדש, וחושש מהמפגש הראשון עם חולה מורכב. מה אפשר לעשות?
  תשובה: ניתן להצטרף כצופה למטפל ותיק מתחום הטיפול שלך, לצפייה בטיפול בחולה במצב דומה למטופל המיועד לך. על מנת לתאם זאת, מלא את פרטייך ב"צור קשר" מתחת לפסקה זו

 3. שאלה: איזה ליווי העמותה מציעה למטפלים המתנדבים?
  תשובה: טרם השיבוץ, תקבל את מירב המידע על מצבו של המטופל. לאחר המפגש הראשון בינכם, נרצה לשמוע על תחושותיך במפגש. בכל שאלה, התלבטות או קושי ניתן להתיעץ עם רכזת המתנדבים וכן לקבל שיחת תמיכה ויעוץ טלפונית. בנוסף, העמותה מקיימת עבור המטפלים השתלמויות, ימי עיון וסדנאות העשרה (ללא תשלום) מספר פעמים בשנה.

 4. שאלה: איך אני יכול להוסיף את פרטי לאינדקס המטפלים?
  תשובה: נשמח להוסיף אותך לאינדקס המטפלים. שלחו את תמונתכם ומספר מילים אודותכם למייל הזה ונוסיף אתכם בהקדם

 5. שאלה: האם ניתן להעלות לאחר תמונות וחוויות מהטיפולים?
  תשובה: נשמח לקבל מהמטפלים מכתבי תודה, שיתוף של חוויות אישיות במהלך הקשר הטיפולי וצילומים משותפים עם המטופל. יש לקבל את הסכמת המטופל לפרסום המידע. לחצו כאן כדי לשלוח אלינו חומרים 

   

Thanks! Message sent.

בן זוג של חולת als מספר על חוויית הטיפול:

ראיתי את הניצוץ נדלק בעיניה, הוא עורר בה מחדש את הרצון לחיות ואת התקווה. דיבר אליה בסבלנות ובנועם, הסביר לה שיש דרך להיעזר ולא הכל שחור בחייה. ראיתי את ההבנה ביניהם. בחור מדהים, מבין עניין ואכפתי, לא ממהר. הכי שמחתי לראות את החיוך על פניה שכמעט ולא הופיע הרבה זמן. אתם מדהימים, מחמם את הלב שיש אנשים כמוכם סביבי.

אריאל שקולניק, מטפל רפואה משלימה המתנדב בידי אור, מספר על המפגש הראשון שלו עם לב, חולה als:

"מרגש וממלא את הלב בהכרת תודה על הזכות לעשות טוב: לב הוא חוויה אמיתית בשבילי. האמת שכשהגעתי לביתך לא ממש ידעתי למה לצפות, בכל זאת הצטרפתי רק לפני שבועיים לידי אור. ידעתי שאני עושה משהו טוב וממלא את הלב. אבל מהר מאוד התוודעתי לכמות השמחה שלך ושל אשתך ילנה. בית מלא שמחת חיים ואופטימיות. מה אפשר להגיד עליך איש יקר, רק הרבה ללמוד ולהינות מחברתך. צחקנו דיברנו הרבה ושוחחנו על הכל. אלה הם הרגעים שבהם באמת חשוב לעזור וזה לא שאלה בכלל. אני שמח שנכנסתי לארגון המדהים הזה שכל כך ממלא את הלב. בשבילי הארגון הזה הוא לא רק נתינה, זו דרך חיים. לב, נכנסת לי לנשמה.
ממליץ לכל המטפלים- בואו ותעזרו, זה ממלא את הלב!"

תודה! ניצור עמך קשר בקרוב

bottom of page